به گزارش خبرنگار استصنا،دکتر مجید الهیار گفت:شرکت طراحی و مهندسی توان الکتریک پویش مجموعه ای دانش بنیان و با سابقه است که در زمینه طراحی و تولید ادوات الکترونیک قدرت فعالیت می نماید.

شرکت در سال ۱۳۸۴ و به همت تنی چند ازدانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف تاسیس گردید. فعالیت شرکت در حوزه طراحی و ساخت یو پی اس, باتری شارژر و اینورتر آغاز شد لیکن در ادامه در سایر زمینه های مرتبط از جمله طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ , مبدلهای توان, سامانه های هوشمند تغذیه الکتریکی و همچنین تامین باتری های صنعتی گسترش یافت.

این تولیدکننده بیان داشت: تکیه بر تحقیق و توسعه با هدف دستیابی به دانش فنی و فن آوری روز, رویکرد راهبردی شرکت بوده است. با این رویکرد و در کنار تامین نیازهای معمول صنایع داخلی, در بسیاری از طرح های ملی و نو مشارکت داشته ایم و ساخت تجهیزاتی را برای اولین بار در کشور به انجام رسانده ایم .

عضو استصنا افزود: توان پویش در سال ۱۳۹۳ به عنوان شرکت دانش بنیان در این حوزه به تایید معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهور مفتخر شدیم و اکنون با یک دهه سابقه و انجام بیش از پانصد پروژه صنعتی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و برق برای تامین نیازهای

الهیار گفت: با توجه به مشکلات تحریم ها و دریافت استانداردهای بین المللی و سنگ اندازی ها صادرات این شرکت به صورت مقطعی است.

وی در خصوص حمایت دولت از تولیدکنندگان گفت: حمایت لفظی و شعاری کاری را دوا نمی کند، اصلاح تیپ قراردادها و توجه به پروژهای عمرانی می تواند کمک به صنعت باشد موانع مربوطه و چالش هایی از قبیل بیمه و دارایی و سخت گیری ها برداشته شود تا بتوانیم رشد تولید را شاهد باشیم

دکتر الهیار در پایان از اقدامات انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران تشکر کرد