معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری اظهار کرد: دشمن سعی کرده با تهدیدهای جدی از جمله با تهدیدهای سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، نفوذی و انواع مختلف تهدیدها کشور را با مخاطره روبه‌رو کند، اما با هوشیاری کارکنان صنعت نفت این تلاش‌ها ناکام مانده است.

به گزارش خبرنگار استصنا به نقل از  شانا – وحیدرضا زیدی‌فرد روز (پنجشنبه، ۱۳ مهرماه) در روز پایانی دومین نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های پالایش گاز کشور که به میزبانی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم به‌مدت دو روز در بندرعباس در حال برگزاری است، با تأکید بر لزوم تجدیدنظر در انجام تعمیرات اساسی و تأکید وزیر نفت در این باره گفت: فعال شدن شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه مباحث نرم‌افزاری در این حوزه ضرورت دارد تا بتوانیم تصمیم‌های جدی در این بحث در صنعت نفت بگیریم.

وی با اشاره به حمایت از ساخت داخل در کشور افزود: شرکت ملی گاز ایران یکی از باافتخارترین شرکت‌های کشور در بحث ساخت داخل است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری تصریح کرد: بومی‌سازی در دولت سیزدهم به‌طور جدی دنبال شده و به‌ویژه در صنعت گاز و مجتمع گاز پارس جنوبی به‌خوبی پیش رفته است.

زیدی‌فرد تأکید کرد: واقعیت این است که تحریم بوده، هست و احتمال زیاد خواهد بود و این‌طور نیست که فکر کنیم گشایش‌های زیادی پیش می‌آید و درهای کشور به روی شرکت‌های خارجی باز می‌شود، مگر اینکه به جایی برسیم که خیالمان راحت باشیم با هر تحریمی هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از پالایشگاه نفت بندرعباس و شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس گفت: در این شرکت‌ها به رکورد بالای ۹۰ درصد در تأمین قطعات مصرفی از بازار داخلی رسیدیم که افتخاری برای کشور است.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری بر تداوم حمایت از شرکت‌های داخلی تأکید و اظهار کرد: اکنون صنعت نفت در بحث ساخت داخل جزو برترین‌هاست و این افتخار است.

زیدی‌فرد در ادامه با اشاره به مباحث پدافند غیر عامل، هدف از حمله سایبری به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال ۱۴۰۰ را با هدف به بحران کشاندن کشور اعلام کرد و گفت: در این دو سال دشمن سعی کرده با تهدیدهای جدی از جمله با تهدیدهای سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، نفوذی و انواع مختلف تهدیدها کشور را با مخاطره روبه‌رو کند، اما با هوشیاری کارکنان صنعت نفت این تلاش‌ها ناکام مانده است.

وی با بیان اینکه دشمن به‌طور مستمر درحال تلاش برای نفوذ در صنعت نفت است، یادآور شد: هر اختلال در صنعت نفت، کل کشور را دچار بحران می‌کند، بنابراین هوشیاری کارکنان را بیش از همیشه می‌طلبد.