مدیرعامل گروه پتروپارس از پایان حفاری دومین چاه میدان نفتی مشترک فروزان با طول ۳ هزار و ۳۷۹ متری خبر داد.

 به نقل از گروه پتروپارس، سید شمس‌الدین موسوی با اشاره به اینکه چاه شماره ۰۳-۱۲ میدان نفتی مشترک فروزان حفاری شده و به تولید رسیده است، گفت: این عملیات با تلاش شبانه‌روزی همکاران‌مان و با حمایت‌های مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به پایان رسید و با توجه به شرایط بستر، ۹۵۰ متر از طول ۳ هزار و ۳۷۹ متری آن به صورت افقی حفاری شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت اولیه چاه، روزانه یک هزار بشکه نفت قابل برداشت خواهد بود، اظهار کرد: در روزهای گذشته جریان‌دهی از این حلقه چاه آغاز و تمیزکاری چاه نیز از سوی همکاران ما انجام شد.

مدیرعامل گروه پتروپارس با بیان اینکه پس از حفاری نخستین حلقه چاه در میدان نفتی فروزان اردیبهشت‌ماه امسال، این دومین چاهی است که بر اساس تعهدات گروه پتروپارس به کارفرما (شرکت نفت فلات قاره ایران) تحویل می‌شود، یادآور شد: تعهد ما برای حفاری در میدان نفتی فروزان ۲۶ حلقه چاه است که تا پایان سال ۱۴۰۲ تحویل کارفرما خواهد شد و با برنامه‌ریزی و روندی که در پیش داریم تلاش خواهیم کرد در موعد مقرر به تعهدات خود عمل کنیم.

موسوی با اشاره به این نکته که در حوزه مهندسی، تأمین کالا، خدمات فنی و اجرایی در این میدان از ظرفیت‌های ایرانی استفاده می‌شود، بیان کرد: امکانات و توانمندی‌های داخلی، ما را از پیمانکاران خارجی بی‌نیاز کرده و به جز موارد بسیار محدود در تأمین کالا، مابقی خدمات از سوی شرکت‌های داخلی تأمین و اجرا شده که سبب افتخار و غرور ملی است.

میدان نفتی فروزان در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی جزیره خارک در خلیج‌فارس واقع شده و با میدان نفتی مرجان کشور عربستان مشترک است.