عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون همکاری خوبی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نفت برقرار شده و بخش بزرگی از قطعات نفتی، پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی با محوریت تولید بار اول بومی‌سازی شده است.

به گزارش خبرنگار استصنا به نقل از گفتگویی با حسین حسین‌زاده با خبرنگار شانا، با بیان اینکه تولید بار اول حلقه مفقوده حوزه تولید ما در قسمت‌های مختلف صنعت در کشور است، اظهار کرد: خوشبختانه در مجموعه وزارت نفت به تجهیزات پالایشگاهی اهمیت داده می‌شود و قراردادهای خوبی نیز با شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین این تجهیزات منعقد شده است.

وی افزود: حمایت از بار اولی‌ها هم در بحث بومی‌سازی، هم حمایت از تولید داخل و هم صرفه‌جویی ارزی بسیار مؤثر است و حتی می‌توانیم در حوزه صادرات خدمات فنی و فناوری که مورد نیاز صنایع است پیشگام باشیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: هم‌اکنون تعامل خوبی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و وزارت نفت برقرار است و بخش بزرگی از قطعات نفتی، پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی با همین محوریت تولید بار اول، بومی‌سازی شده است. در حوزه پالایشگاهی و رقیق‌سازی نفت و تولید از مخازن نفتی شرکت‌های خوبی آمده‌اند و قراردادهای خوبی منعقد شده است.

حسین‌زاده اظهار کرد: با بومی‌سازی و تولید بار اول تجهیزات پالایشگاهی توانستیم در زمینه پالایشگاه‌داری فراسرزمینی ورود کنیم که جای تشکر دارد.

شایان یادآوری است که روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به جواد اوجی، وزیر نفت از وزارت نفت بابت همکاری در اجرای قانون تولید بار اول موضوع بند الف ماده ۱۰ قانون جهش تولید دانش‌بنیان قدردانی کرد.