دکل‌های حفاری بازسازی می‌شوند

امضای موافقتنامه یک میلیارد دلاری مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از امضای توافقنامه یک میلیارد دلاری میان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: بر اساس مفاد این توافقنامه، حدود ۲۰۰ میلیون دلار به بازسازی و نوسازی دکل‌های حفاری شرکت ملی حفاری ایران اختصاص می‌یابد.

 

به گزارش استصنا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در حاشیه بازدید از دکل ۵۸ فتح شرکت ملی حفاری ایران، از حمایت همه جانبه شرکت ملی نفت ایران از شرکت ملی حفاری ایران خبر داد و گفت: موافقتنامه اخیر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ملی حفاری مشتمل بر اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی ناوگان حفاری این شرکت است که مورد حمایت کامل شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

وی اظهار کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آمادگی خواهد داشت سالانه حدود ۴۰ میلیون دلار به بحث بازسازی ناوگان ملی حفاری اختصاص دهد و تأمین اعتبار آن از سوی شرکت ملی نفت ایران تضمین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی ایران با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران جزئی از بدنه بالادستی صنعت نفت است، گفت: این شرکت نقش بی‌بدیلی در امر حاکمیتی ایفا می‌کند.

به گفته خجسته‌مهر، از مهمترین اولویت‌های مطرح در شرکت ملی نفت ایران درباره پایداری ناوگان حفاری و کمک به توسعه و ثبات این شرکت، مشتمل بر مدیریت پایدار و نوسازی و بهسازی حدود ۷۴ دکل حفاری مورد استفاده در شرکت ملی حفاری ایران است.

ملی حفاری؛ نماد اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت ایران است

وی افزود: شرکت ملی حفاری نمادی از اقتصاد مقاومتی در شرکت ملی نفت ایران است زیرا به مدد خدمات کارکنان این شرکت در طول سال ها و پس از خروج شرکت‌های خارجی، خللی در تولید نفت و گاز کشور ایجاد نشده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزایش مقدار بهره‌وری را به‌عنوان یکی از الزام‌های کاری در شرکت ملی حفاری ایران برشمرد و افزود: پیش از این یک دکل حفاری می‌توانست چهار حلقه چاه را حفاری کند؛ بر همین اساس لازم است تا نسبت به رسیدن به این حد نصاب اقدام شود.

خجسته‌مهر تصریح کرد: شرط بالا بردن بهره‌وری در شرکت ملی حفاری ایران استفاده از فناوری روزآمد و استفاده حداکثری از توان حدود ۱۷ هزار نفر از کارکنان این شرکت است که اغلب به‌عنوان نیروهای ارکان ثالث مشغول به فعالیت هستند.

تبدیل وضعیت ایثارگران تا پایان دی‌ماه نهایی می‌شود

وی انجام طرح طبقه‌بندی مشاغل ویژه نیروهای ارکان ثالث را به عنوان یکی از دستاوردهای قابل اهمیت شرکت ملی نفت ایران در دولت سیزدهم برشمرد و افزود: با انجام این طرح، افزون بر دسته‌بندی مشاغل مختلف، پرداخت حقوق و مزایا به نیروها بر مبنای تخصص و نوع کار انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره روند تبدیل وضعیت نیروهای ارکان ثالث نیز تأکید کرد: ایثارگران مشمول بندهای «و» و «د» در شرکت ملی حفاری ایران حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر هستند که هم‌اکنون تبدیل وضعیت حدود ۱۵۰۰ نفر انجام شده و بقیه افراد نیز بر اساس ابلاغیه اخیری که به مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران داشته‌ایم، تا پایان دی‌ماه به نیروی رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

خجسته‌مهر ضمن قدردانی از نیروهای خدوم و زحمتکش صنعت نفت،‌ تکریم آنان را از جمله وظایف سازمانی مدیران برشمرد و افزود: تلاش می‌شود همه امکانات رفاهی لازم برای استفاده نیروهای فعال به‌ویژه نیروهای عملیاتی ارائه شود.

تأمین ۷۵ میلیارد تومان اعتبار برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه خدمت‌رسانی این شرکت به زائران اربعین گفت: امسال برای نخستین بار دو ستاد یکی در حوزه جنوب کشور و دیگری در غرب کشور تشکیل شد که افزون بر کمک‌های نقدی، از خدمت لجستیکی و ماشین‌آلات موردنیاز برای حمایت حداکثری از زائران اربعین استفاده کردند.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: در حوزه ستاد جنوب شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و توسعه نفت و در حوزه ستادی در غرب کشور، شرکت‌های متن، نفت و گاز پارس و نفت مناطق مرکزی ایران به خدمت‌رسانی مشغول بوده‌اند.

خجسته‌مهر از قدردانی و تشکر مسئولان کشور و استانداران خوزستان، ایلام و کرمانشاه از خدمات شرکت ملی نفت ایران درباره خدمت‌رسانی به زائران حسینی یاد کرد و گفت: شرکت ملی نفت ایران از همه امکانات خود برای خدمت‌رسانی حداکثری به مردم استفاده می‌کند.